historie livestreams
NL Utrecht
10 december 2024

Presentatie FEHAC  (Federatie Historische Automobiel- en Motorfietsclubs)

Richard Schmüll van de FEHAC  (Federatie Historische Automobiel- en Motorfietsclubs) komt een presentie voor ons geven. De FEHAC behartigt de belangen van de eigenaren van historische wegvoertuigen. Bijna elke merk heeft wel een club die aangesloten is bij de FEHAC, zie hun clubledenlijst: https://www.fehac.nl/ledenlijst/

Onderwerp: Vrijwillige Klassieker Inspectie en Wetgeving (VKI)

Richard maakt deel uit van de Public Affairs commissie (PA) en heeft in die hoedanigheid veel contact met bestuurders, overheid en beleidmakers.  Naast dat Richard veel kan vertellen over de verschillende commissies waarbij de FEHAC is betrokken en wat men voor haar leden (de autoclubs) allemaal kan doen, heeft Richard ook informatie over de vrijwillige klassieker inspectie (VKI) en gaat hij zijn toehoorders uiteenzetten hoe dit nu is geregeld bij oldtimers.

Heb je een oldtimer thuis, of wil je gewoon alles weten van wetgeving aangaande oldtimers en het rijden ermee, dan is deze avond voor jou een avond om niet te willen missen!

Voor deze presentatie ontvangen de leden van de ATC-afdeling Utrecht een uitnodiging, maar ook introducé(e)s zijn vanzelfsprekend weer van harte welkom. De introducé(e)s betalen € 10.00 per persoon.

terugblik FEHAC presentatie

Klassieker Vrijwillige Inspectie en Wetgeving

Op 10 december 2024 gaf de heer Bert Pronk (Vice voorzitter FEHAC) een lezing over Vrijwillige Inspectie en Wetgeving.

FEHAC staat voor: Federatie Historische Automobiel- en Motorfietsclubs. Zij behartigen de belangen van eigenaren voor historische wegvoertuigen. Vooral in Nederland maar ook vie FIVA in internationaal verband.

FEHAC zet zich vooral in om op een zo eenvoudige mogelijkheid maar toch verantwoord historische voertuigen te onderhouden en veilig op de weg te zetten zonder teveel bureaucratie.

Dit om het mobielerfgoed te behouden.

Dit probeert men te bereiken door de eigenaren op technisch gebied te trainen door middel van ervaren technici op dit gebied. Ook hebben zij inspectieformulieren aan de hand waarvan men de voertuigen kan checken en zo nodig repareren. Men gaat er van uit dat de eigenaren van deze voertuigen er veel belang bij hebben, dat ze veilig op de weg kunnen rijden.

Daar er over het algemeen weinig met deze voertuigen gereden wordt is er nauwelijks sprake van vervuiling ook omdat men hoe langer hoe meer met synthetische brandstof gereden wordt.

Door veel overleg van de FEHAC met de overheid is het mogelijk dit allemaal te doen zonder dat er een APK verplichting nodig is daar de eigenaren van deze voertuigen in eigen belang en verantwoordelijkheid hun voertuigen goed ondergouden.

Voor nader informatie kunt u terecht op de volgende websites: www.fehac.nl en www.vrijwilligeklassiekerinspectie.nl

Voor een korte fotoimpressie klik op bijgaande link:

Foto’s FEHAC presentatie

Kennismaken met regionale collega’s uit de branche?

Bedankt
Bedankt voor uw aanmelding. Een bevestiging is verstuurd naar uw e-mailadres.

Nog vragen?

Stel je vraag via het mailadres van jouw afdeling of laat je gegevens achter. Zij helpen je graag! Voor overige vragen kun je mailen naar info@verenigingatc.com