historie livestreams

Onbeperkt onze artikelen lezen? Word nu nog lid!

Alleen voor leden

07 maart 2023

Amogy e-truck tankt ammoniak: Via ammoniak naar waterstof, een uitkomst? 

Waterstofgas en brandstofcellen in plaats van batterijen, het blijft een discussiestuk. Voor zware trucks op lange afstanden lijkt het dat we niet om brandstofcellen heen kunnen, om ze op korte termijn te elektrificeren. De Amerikaanse start-up Amogy denkt verder dan trucks, en hooggecomprimeerd waterstofgas.

Het kan niet missen dat ze hun demonstratiemodel van een Freightliner Cascadia trekker vergelijken met de net in productie gaande Tesla Semi. Die Tesla heeft in zijn batterijen een goede 900 kWh energie bij zich. De trekker van Amogy heeft evenveel, maar dan in de vorm van ammoniak.

Aan boord wordt die NH3 ‘gekraakt’ tot H2

Kennismaken met regionale collega’s uit de branche?

Nog vragen?

Stel je vraag via het mailadres van jouw afdeling of laat je gegevens achter. Zij helpen je graag! Voor overige vragen kun je mailen naar info@verenigingatc.com

  • Hidden
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.