16 mei-livestream

Onbeperkt onze artikelen lezen? Word nu nog lid!

Alleen voor leden

15 november 2021

Brembo Sensify: elektrisch en brake-by-wire remmen

Elektrische auto’s hebben een extra intelligent remsysteem nodig, omdat ze al flink op de motor kunnen afremmen. Nee, móeten remmen, om zoveel mogelijk stroom terug te winnen uit bewegingsenergie. Het regeneratief remmen moet je balanceren met wielremmen als er meer remkracht nodig is. Dan is de stap naar volledig brake-by-wire klein. Brembo zet die stap met zijn Sensify-systeem.

Vanaf 2024 moet Sensify leverbaar worden, als volledig remsysteem gestuurd met kunstmatige intelligentie. Het betekent dat Brembo naast mechanische en hydraulische remdelen ook de elektronische aansturing gaat maken. De aansturing die realtime moet uitrekenen hoeveel remvertraging wordt gevraagd, hoeveel een elektromotor kan

Kennismaken met regionale collega’s uit de branche?

Nog vragen?

Stel je vraag via het mailadres van jouw afdeling of laat je gegevens achter. Zij helpen je graag! Voor overige vragen kun je mailen naar info@verenigingatc.com

  • Hidden
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.