Bedrijfslidmaatschap

Onbeperkt onze artikelen lezen? Word nu nog lid!

Alleen voor leden

30 december 2021

Diagnosetip uit de praktijk: BMW met AdBlue-storing

We krijgen een BMW 520D (G30) uit 2017 met motorcode B47D20A binnen. De auto heeft een AdBlue-storing die af en toe de kop opsteekt. Het vermoeden van het garagebedrijf is dat de elektronica in de AdBlue-tank defect is. Het verzoek aan ons: “Spoor de oorzaak op.” Verslag van een speurtocht in én buiten de auto…

Als we een volledige voertuigscan uitvoeren, staan er informatieve meldingen over het KAFAS-camerasysteem, het alarmsysteem en onverwachte communicatie-interrupties van het Ethernet-netwerk in het voertuig. Er staat welgeteld één melding in over het AdBlue-systeem:

“80527A Active tank; SENT signal (filling level, temperature, quality), communication: Fault”

Diagnosetechnicus

Kennismaken met regionale collega’s uit de branche?

Nog vragen?

Stel je vraag via het mailadres van jouw afdeling of laat je gegevens achter. Zij helpen je graag! Voor overige vragen kun je mailen naar info@verenigingatc.com

  • Hidden
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.