historie livestreams

Onbeperkt onze artikelen lezen? Word nu nog lid!

Alleen voor leden

25 januari 2022

Euro NCAP: wat veranderde er in 25 jaar crashtesten?

Op 4 februari zal het 25 jaar geleden zijn dat het eerste Euro NCAP-testrapport verscheen. Het European New Car Assessment Programme liet niet zelden genadeloos zien hoe (on)veilig auto’s echt zijn. Hun tests gingen de verwachtingen opschroeven ten aanzien van standaard veiligheidstechniek. Hoe veranderde dat onze auto’s?

Al eind jaren vijftig van de vorige eeuw werden serieuze botsproeven ondernomen. Zoals bij Mercedes-Benz en Volvo. Het leidde tot de kooiconstructie met kreukelzones bij Mercedes, en de veiligheidsgordel bij Volvo. Pas na jaren werden zulke zaken voor alle auto’s verplicht.
Het was en is niet makkelijk wettelijke eisen te formuleren. Wat

Kennismaken met regionale collega’s uit de branche?

Nog vragen?

Stel je vraag via het mailadres van jouw afdeling of laat je gegevens achter. Zij helpen je graag! Voor overige vragen kun je mailen naar info@verenigingatc.com

  • Hidden
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.