NL Rotterdam
Lezing | 20 november 2012

2012-11-20 Lezing over Chip Performance

2012-11-20 Lezing over Chip Performance

Ook deze avond mocht met bijna 60 aanwezigen als zeer succesvol worden beschouwd. Het onderwerp was dan ook nogal “hot”. De gebroeders v d Kamp van de Maasdijkse firma “Chip performance” gebruikten deze avond om ons de misverstanden die over het z.g. “chippen” bestaan weg te nemen. De meesten van ons denken bij chippen aan het opvoeren van motoren met de daarbij dikwijls optredende problemen, maar volgens de gebroeders v.d. Kamp is dit bij verantwoord chippen zeker niet het geval. De veranderingen worden dan ook alleen in de reeds bestaande ECU van het voertuig aangebracht en dus niet door ergens zomaar een kastje tussen te plaatsen! Ze richten zich in het bijzonder op het verbeteren van motoren voor agrarische toepassingen zoals tractoren, maaiers e.d. maar gaan ook met vracht en luxe wagens aan de slag. Men kan meer richtingen voor het chippen inslaan zoals o.a. “Eco tuning” waarbij de nadruk ligt op een zuiniger verbruik zonder dat de prestaties achteruitgaan. Veelal is een gunstiger koppel al voldoende voor een lager brandstofverbruik en als gevolg daarvan een geldbesparing. Op deze manier wordt dikwijls de investering al na 1 of 2 jaar terugverdiend! De nu in de agrarische sector ook doorgedrongen roetfilters en EGR kleppen zorgen ook daar voor de nodige problemen door vervuiling o.a. door de rode diesel. Tot nu toe is de enigste oplossing dan ook om deze onderdelen maar te verwijderen waarbij de computer natuurlijk “om de tuin moet worden geleid” anders blijven er natuurlijk wat lampjes branden of, in het ergste geval, slaat de motor niet meer aan! De verwijdering is natuurlijk niet volgens de regels maar wat moet je anders? De meeste werkzaamheden kunnen vanuit de eigen bedrijfsbestelwagen op locatie verricht worden. Dat de gebroeders v.d. Kamp vertrouwen hebben in eigen kunnen bewijzen de volgende garanties: Levenslang op de geplaatste soft en hardware, 3 jaar garantie op eventuele veranderingen die ontstaan na software updates door de dealer van het betreffende voertuig, 3 de software wordt geschreven binnen de fabrieks en veiligheidsnormen. Bent u in voor Chip of Eco Tuning of wilt u meer weten over dit onderwerp neem dan contact op met de gebroeders v.d. Kamp tel 06 30368493 of KLIK op www.chipperformance.nl

Foto’s van deze lezing KLIK OP ONDERSTAANDE LINK
https://picasaweb.google.com/104501025267495048573/20121120LezingEcoTuni…

Met vriendelijke groet,
vice-voorzitter.atc-rotterdam
Web Site beheerder
Arie Monster

Kennismaken met regionale collega’s uit de branche?

Nog vragen?

Stel je vraag via het mailadres van jouw afdeling of laat je gegevens achter. Zij helpen je graag! Voor overige vragen kun je mailen naar info@verenigingatc.com