NL Rotterdam
Lezing | 06 november 2013

2013-11-06 Verslag infoavond van WayPoint TT&C

2013-11-06 Verslag infoavond van WayPoint TT&C

Ronald Cremers van bovenstaande firma kwam ons bijpraten over de verschillende mogelijkheden van GPS. Op een zeer onderhoudende wijze vertelde hij aan de 70!!!! aanwezigen over de ontstaansgeschiedenis van het “Global Positioning System”. Het is voor en door de Amerikaanse overheid in eerste instantie ontworpen voor militaire doeleinden en d.m.v. 32 satellieten werd een wereldwijde plaatsbepaling mogelijk. In 2000 werd het vrijgegeven voor algemeen gebruik. De firma Garmin had al veel ervaring met de plaatsbepaling ten behoeve van de scheepvaart en is zich verder gaan toeleggen op het gebruik door particulieren en levert nu diverse z.g. Outdoor toestellen die vanzelfsprekend heel andere eisen stellen als die voor in auto’s. Ze moeten waterdicht, stootvast en toch makkelijk te bedienen zijn. Voor gebruik op een motorfiets gelden meer eisen zoals geluid in de helm en goede bevestigingsmogelijkheden. Een cruciaal punt is natuurlijk het kaartmateriaal en daar is nogal wat mogelijk zoals routes vooraf langs meerdere punten plannen (via z.g. Waypoints) met afslagaanwijzingen en eventuele herberekeningen. Het is ook mogelijk om met z.g. tracks te werken en hierbij zijn geen afslagaanwijzingen maar word de door jezelf gevolgde route wel opgeslagen en eventueel daarna ook opgeslagen op de huiscomputer en kan op die manier met anderen gedeeld worden. Garmin heeft voor algemeen gebruik het “BaseCamp” met auto, motor, fiets en wandelkaarten van heel Europa en daarbuiten. Ook de website “GPStracks.nl” heeft een zeer uitgebreid assortiment kaarten voor allerlei toepassingen van motorfiets ,wandel tot kano-routes! Na afloop memoreerde onze voorzitter Gerrit Konijnendijk nog even de amusante en ongedwongen wijze van presenteren en als blijk van waardering hiervoor kreeg Ronald ons “Schakelhandel” overhandigd. ”
Ook uit deze infoavond bleek maar weer eens dat je de ATC ook hard nodig hebt om op het juiste pad te blijven!

Foto’s van deze infoavond KLIK OP ONDERSTAANDE LINK.

Klik hier

Met vriendelijke groet,
vice-voorzitter.atc-rotterdam
Web Site beheerder
Arie Monster

Kennismaken met regionale collega’s uit de branche?

Bedankt
Bedankt voor uw aanmelding. Een bevestiging is verstuurd naar uw e-mailadres.

Nog vragen?

Stel je vraag via het mailadres van jouw afdeling of laat je gegevens achter. Zij helpen je graag! Voor overige vragen kun je mailen naar info@verenigingatc.com