NL Rotterdam
Lezing | 10 december 2013

2013-12-10 Verslag Philips info avond.

2013-12-10 Verslag Philips info avond.

Philips maakt zoals natuurlijk bij velen bekend allerlei elektronica waaronder veel apparatuur voor het gebruik in ziekenhuizen maar deze avond stond in het teken van de “donkere dagen voor Kerstmis” en wat daaraan te doen is . Frederik Luppens, sr Sales Manager Philips Automotive Benelux, liet ons het licht zien! Je staat er zo niet bij stil maar ons gezichtvermogen neemt met de jaren behoorlijk af. Zo kregen we te horen en te zien dat ons gezichtsvermogen op 8 jarige leeftijd het beste is en daarna geleidelijk afneemt door het vergelen van ons hoornvlies! Bij het besturen van een voertuig doet een hogere voertuigsnelheid ook nog een negatieve duit in het zakje want gesteld bij bijv. zo’n 40 km/u heb je 100 % zicht maar bij 70 km/u is dit 75 % , bij 100 km/u is het 45 % en bij 130 km/u is het nog maar 30 % !. Aan de hand van diverse beelden en een kleine quiz werden we met onze neus c.q. ogen op de feiten gedrukt. Het is dus zeer belangrijk om goede voertuigverlichting te hebben en daar heeft Philips nogal wat oplossingen voor. Zo kregen we info over de ontwikkeling vanaf de aloude gloeilamp tot de huidige xenon lamp. Een van de ontwikkelingen is de z.g LongLife EcoVision H7 met een 4 x langere levensduur waardoor er minder afval vrijkomt. Hij demonstreerde d.m.v. het gooien van water over 2 hete lampen dat een Philips lamp beter tegen temperatuurschommelingen bestand is door het gebruik van quartzglas . Na de pauze ging hij in op de laatste trend zoals het gebruik van LED’s waarbij de vormen van de lichtarmaturen bijna onbegrenst lijken te zijn! De hoeveelheid licht die de huidige LED’s leveren is voldoende voor toepassing als groot / gedimd licht. De kwaliteit van de LED speelt hier een zeer grote rol en hierin is Philips een van de grote spelers. Na al deze techniek kreeg Frederik onze “monteur” als aandenken. Alle aanwezigen kregen een infopakketje mee waar o.a. ook een H 7 van de laatste generatie bij was om het een en ander zelf uit te proberen. Zoals langzamerhand wel bekend : Je hebt de ATC hard nodig om ook in deze donkere tijden het licht te kunnen zien!

 

 

Met vriendelijke groet,
vice-voorzitter.atc-rotterdam
Web Site beheerder
Arie Monster

Kennismaken met regionale collega’s uit de branche?

Nog vragen?

Stel je vraag via het mailadres van jouw afdeling of laat je gegevens achter. Zij helpen je graag! Voor overige vragen kun je mailen naar info@verenigingatc.com