ATC 'er v d maand
NL Utrecht
Lezing | 27 oktober 2026

De elektrische auto als onderdeel van het elektriciteitsnetwerk door Lennart Bijnagte

Lezing: De elektrische auto als onderdeel van het elektriciteitsnetwerk

Op dinsdag 27 oktober 2026 organiseert ATC Utrecht een interessante lezing over energie, het elektriciteitsnetwerk en de rol die de elektrische auto hierin kan gaan spelen.

Lennart Bijnagte, Projectleider Energie Samen Rivierenland, neemt u mee in de ontwikkelingen op de energiemarkt en het energiebeleid van de afgelopen jaren. Wat is er veranderd en waar staan we nu? Ook deelt hij zijn verwachtingen over hoe de energiemarkt zich de komende jaren verder kan ontwikkelen.

Daarna gaan we dieper in op de rol die elektrische auto’s in het energiesysteem van de toekomst kunnen spelen. Een elektrische auto kan namelijk meer zijn dan alleen een vervoermiddel. De accu kan energie opslaan en deze op een later moment weer beschikbaar stellen.

Maar hoe werkt dat in de praktijk? Wat is daarvoor nodig? Kan dit met iedere elektrische auto en laadpaal? En wat moet er thuis, bij een bedrijf of aan het elektriciteitsnet worden aangepast?

Tijdens de avond komen onder andere de volgende mogelijkheden aan bod:

  • Vehicle-to-Home (V2H): de auto gebruiken om een woning van stroom te voorzien.
  • Vehicle-to-Building (V2B): energie uit de auto gebruiken in een bedrijfspand.
  • Vehicle-to-Grid (V2G): energie vanuit de auto terugleveren aan het elektriciteitsnet.
  • Vehicle-to-Load (V2L): elektrische apparaten rechtstreeks vanuit de auto van stroom voorzien.

Ook kijken we naar de combinatie met zonnepanelen en energieopslag. Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling. Hierdoor wordt het steeds interessanter om zelf opgewekte energie op te slaan en op een ander moment te gebruiken. Welke rol kan de elektrische auto hierin krijgen?

Een actuele technische avond waarbij voertuigtechniek en energietechniek samenkomen.

Introducés zijn van harte welkom. Voor introducés geldt een bijdrage van € 10,- per persoon.

Wilt u deze interessante avond bijwonen? Schrijf u dan hieronder in.

Heeft u vooraf vragen over deze bijeenkomst? Neem dan gerust contact met mij op.

Namens ATC Utrecht
Corné Heystek

06-57994157

Het programma

Locatie MBS Beton (1e Etage), Energieweg 2, 3762 ET Soest

19:30

Inloop en ontvangst met koffie/thee/koek

20:00

start lezing

22:00

Einde lezing

Kennismaken met regionale collega’s uit de branche?

Bedankt
Bedankt voor uw aanmelding. Een bevestiging is verstuurd naar uw e-mailadres.

Nog vragen?

Stel je vraag via het mailadres van jouw afdeling of laat je gegevens achter. Zij helpen je graag! Voor overige vragen kun je mailen naar info@verenigingatc.com

  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.