historie livestreams

Onbeperkt onze artikelen lezen? Word nu nog lid!

Alleen voor leden

05 januari 2022

Fact Check: Gebruikt de Volvo FH Electric écht 50% minder energie dan dieseltruck?

Een Duitse truckjournalist deed onlangs een interessante praktijktest. Hij reed een 343 km lange ronde met een tot 40 ton geladen Volvo FH Electric en deed hetzelfde met FH dieseltruck. Zijn conclusie: “De FH Electric gebruikte 50% minder energie dan de diesel-FH.” Klopt dat? AMT checkt facts.

De truckjournalist heet Jan Burgdorf. Hij werkt voor het Duitse Trucker. Dat blad test het brandstofverbruik van trucks op een vaste testronde. Die is 343 km lang en bestaat uit een verscheidenheid aan snelwegen, heuvelachtig terrein en krappere wegen.

Gaat het om een trekker, dan koppelt Trucker daar zijn eigen vaste oplegger achter.

Kennismaken met regionale collega’s uit de branche?

Nog vragen?

Stel je vraag via het mailadres van jouw afdeling of laat je gegevens achter. Zij helpen je graag! Voor overige vragen kun je mailen naar info@verenigingatc.com

  • Hidden
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.