historie livestreams
13 mei 2025

Hella: Terugkeer naar thermomanagement

Hella breidt aftermarket-aanbod uit met onderdelen voor airco en motorkoeling

Hella maakt een krachtige terugkeer in de aftermarket voor thermomanagement met een startassortiment van 900 onderdelen. Het aanbod omvat belangrijke componenten voor airconditioning – zoals compressoren, condensors en interieurventilatoren – en onderdelen voor motorkoeling, waaronder radiatoren, radiatorventilatoren en intercoolers.

Kennis als fundament

Volgens Marcel Wiedmann, hoofd onafhankelijke aftermarket bij Hella, is deze stap een logische voortzetting van de bestaande expertise van het merk:
“Hella is al meer dan twintig jaar actief op het gebied van thermomanagement. Die kennis zetten we nu in om onze positie op de aftermarket verder te versterken, zowel voor personenauto’s als bedrijfswagens.”

Sterke groeiplannen: naar 6000 onderdelen in 2027

Hella heeft de ambitie om het thermomanagement-assortiment binnen twee jaar uit te breiden tot 6000 onderdelen. Deze groei is bedoeld om aan de stijgende vraag in de markt te voldoen én om het portfolio volledig te integreren in de onafhankelijke aftermarket (IAM).

“We willen het aanbod aanzienlijk uitbreiden en inzetten op volledige dekking van de markt,” aldus Wiedmann.

Slimme productcombinaties voor meerwaarde

Door thermomanagement te combineren met bestaande IAM-productgroepen – zoals elektronische koelvloeistofthermostaten, luchtkwaliteitsensoren en temperatuurschakelaars – creëert Hella toegevoegde waarde voor distributeurs en werkplaatsen. Alles komt uit één hand, wat efficiency en betrouwbaarheid verhoogt.
“Hiermee onderscheiden we ons duidelijk van andere spelers in de markt.”

Vooruitlopend op EV-ontwikkelingen

Ook voor elektrische voertuigen zit Hella niet stil. Op de middellange termijn worden diverse OEM-technologieën overgeheveld naar het aftermarketsegment. Het gaat onder andere om de Coolant Control Hub (CCH), de elektronische klepactuator (eVA) en de mediumpomp (MPX).

“Deze innovatieve componenten brengen OEM-knowhow naar de aftermarket en versterken ons toekomstgerichte aanbod,” besluit Wiedmann.

 

Bron: Aftersales magazine

Kennismaken met regionale collega’s uit de branche?

Nog vragen?

Stel je vraag via het mailadres van jouw afdeling of laat je gegevens achter. Zij helpen je graag! Voor overige vragen kun je mailen naar info@verenigingatc.com

  • Hidden
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.