16 mei-livestream

Onbeperkt onze artikelen lezen? Word nu nog lid!

Alleen voor leden

21 maart 2023

ILT doet inventarisatie: zijn aftermarket wielen gevaarlijk?

De originele wielen van een auto maken deel uit van de typekeuring van het voertuig. Aftermarket-wielen niet. Daarvoor blijken in Nederland geen eisen te bestaan. Is dat gevaarlijk? En waar moet je op letten bij de keuze van aftermarket wielen?

De regelgeving van de VN/ECE kent drie soorten wielen. De eerste categorie zijn de originele wielen. Die worden meegeleverd door de voertuigfabrikant. Ze vallen onder de typegoedkeuring van het voertuig. Daarnaast kent reglement VN/ECE nr. 124 een categorie vervangingswielen. Dat zijn wielen ter vervanging van originele, al dan niet van de originele fabrikant. Ze voldoen aan het ontwerp van de

Kennismaken met regionale collega’s uit de branche?

Nog vragen?

Stel je vraag via het mailadres van jouw afdeling of laat je gegevens achter. Zij helpen je graag! Voor overige vragen kun je mailen naar info@verenigingatc.com

  • Hidden
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.