16 mei-livestream

Onbeperkt onze artikelen lezen? Word nu nog lid!

Alleen voor leden

15 februari 2022

Opgelost op AMT Garageforum: 2x BMW 1 Serie zonder spanning

Forumlid Jod krijgt een BMW 116d EfficientDynamics uit 2011 binnen. De auto valt soms volledig spanningsloos. Het probleem treedt op na een rit van een half uur of langer, als men weer wil instappen. Wat is hier aan de hand?

Als het probleem optreedt, werkt niets meer. “De afstandsbediening, contactslot, alarmlichten, OBD-stekker en verlichting falen allemaal”, schrijft Jod. “Het probleem herstelt zichzelf na twee tot drie uur, soms een dag. De klok geeft dan de gemiste (down)tijd aan.”

De accuspanning bedraagt 12,8 volt, het starthulppunt, D+ en startmotor ook. Zekeringkast: eveneens 12,8 V. Daarnaast heeft Jod de spanningvoerende kabels, massapunten,

Kennismaken met regionale collega’s uit de branche?

Nog vragen?

Stel je vraag via het mailadres van jouw afdeling of laat je gegevens achter. Zij helpen je graag! Voor overige vragen kun je mailen naar info@verenigingatc.com

  • Hidden
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.