historie livestreams

Onbeperkt onze artikelen lezen? Word nu nog lid!

Alleen voor leden

30 november 2021

Techniek van Toen: elektrisch pakketjes bezorgen in 1971

Vijftig jaar geleden werden pakjes niet bezorgd door DHL of DPD, maar door Van Gend & Loos. En nog een verschil met nu: die pakjes lagen niet in een Daily, Sprinter of Crafter, maar in een Commer. Er zijn ook overeenkomsten: ook toen al was er zorg over het milieu. Dus experimenteerde Van Gend & Loos met een elektrisch aangedreven stadsbesteller van de Engelse fabrikant Smith.

Lees even mee in AMT 11 van 1971: “De speciale zware elektromotor wordt in vier trappen geregeld via magneetschakelaars welke elektronisch worden bestuurd.” Die elektromotor werd gevoed door: “Twee groepen AFA tractiebatterijen van elk

Kennismaken met regionale collega’s uit de branche?

Nog vragen?

Stel je vraag via het mailadres van jouw afdeling of laat je gegevens achter. Zij helpen je graag! Voor overige vragen kun je mailen naar info@verenigingatc.com

  • Hidden
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.