Tekort aan stageplaatsen in de automotive branche groeit verder
De automotive branche staat te springen om nieuwe technici. Toch wordt het voor veel MBO-studenten steeds lastiger om een passende stageplaats te vinden.
De oorzaak? De werkdruk in de werkplaatsen loopt verder op en veel bedrijven kampen met personeelstekorten. Daardoor ontbreekt simpelweg de tijd om stagiaires goed te begeleiden. Een lastige situatie, want juist deze studenten vormen de toekomstige vakmensen van onze branche.
Vanuit ATC horen we steeds vaker signalen van scholen en studenten die moeite hebben met het vinden van een leerplek. Tegelijkertijd begrijpen we ook de praktijk: monteurs en werkplaatschefs draaien volle agenda’s, waardoor begeleiding er soms “even niet bij” kan.
Toch blijft investeren in jonge technici belangrijk. Een stagiair kost tijd, maar levert óók iets op: nieuwe energie op de werkvloer, frisse kennis vanuit school én mogelijk een toekomstige collega.
Misschien hoeft het ook niet altijd groot of ingewikkeld te zijn. Soms kan een student al geholpen zijn met een kleinere stageperiode, een meeloopdag of begeleiding verdeeld over meerdere collega’s.
ATC wil de komende periode extra aandacht besteden aan deze problematiek en hoort graag ervaringen vanuit de praktijk:
- Heeft jouw bedrijf ruimte voor stagiaires?
- Waar loop je tegenaan?
- Of ben je juist op zoek naar een stageplaats?
Samen houden we de techniek toekomstbestendig.
Geen stagiaires vandaag = geen technici morgen!