historie livestreams

Onbeperkt onze artikelen lezen? Word nu nog lid!

Alleen voor leden

28 september 2021

Waarom gebruiken sommige fabrikanten een tweedelig tandwiel?

Met dank aan het AMT Garageforum hielp forumlid ‘The Fixer’ een Opel Zafira 1.6 CDTi van zijn irritante tjilpgeluid af. Oorzaak bleek een tweedelig tussentandwiel. “Waarom zouden ze dat zo geconstrueerd hebben?”, vroeg hij zich af. Het antwoord krijgt hij van vijf collega-AMT-lezers.

“Het smalle tandwieldeel is draaibaar opgesteld ten opzichte van het brede, dat de kracht overbrengt”, legt Piet de Croix uit. “Een inwendig veersysteem zorgt ervoor dat er enige klemkracht bestaat op de tanden van het aandrijvende tandwiel. Hierdoor wordt speling vermeden en daarmee het bijbehorende klapperende geluid.”

[intermezzo:1]

Tegen elkaar in

“Als het tandwiel los zou zijn,

Kennismaken met regionale collega’s uit de branche?

Nog vragen?

Stel je vraag via het mailadres van jouw afdeling of laat je gegevens achter. Zij helpen je graag! Voor overige vragen kun je mailen naar info@verenigingatc.com

  • Hidden
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.