historie livestreams

Onbeperkt onze artikelen lezen? Word nu nog lid!

Alleen voor leden

26 april 2023

Zo monteer je schokdempers: 8 tips om problemen te voorkomen

Kunnen schokdempers lawaai maken of lekken? Hoe weet je of de schokdempers versleten zijn? Monroe zet de meest voorkomende fouten met schokdempers en veerpoten op een rijtje en geeft aan hoe je ze kunt vermijden.

1. Overmatig aandraaien van de topmoer

De topmoer van de veerpoot houdt veerpoot, bevestigingsset en veer bij elkaar. Draai de topmoer aan met 41 Nm tot 68 Nm. Dat is flink lager dan het koppel van een pneumatische sleutel, dus gebruik een momentsleutel. Als de topmoer te strak is aangedraaid, kan de steel breken.

2. Onjuiste procedures

Monteer de sluitringen van de montagekit

Kennismaken met regionale collega’s uit de branche?

Nog vragen?

Stel je vraag via het mailadres van jouw afdeling of laat je gegevens achter. Zij helpen je graag! Voor overige vragen kun je mailen naar info@verenigingatc.com

  • Hidden
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.