Bedrijfslidmaatschap

Onbeperkt onze artikelen lezen? Word nu nog lid!

Alleen voor leden

25 mei 2021

AMT 1970: alleen wappies willen loodvrij

Weet je het nog: voor 1990 zat er lood in benzine. Nou ja lood, eigenlijk was het een loodverbinding: tetra-ethyllood. Maar net zoals we nu over stikstof praten, en niet over stikstofverbindingen, hadden we het vroeger over lood. Hier lees je hoe wij toen dachten over loodvrije benzine.

Zoals in die jaren nog gebruikelijk, deden ze dat in de VS een jaar of tien eerder dan wij. De Californische federale overheid wilde graag af van die loodverbinding in de benzine, maar de industrie was toch wel erg aan dat lood gehecht. In AMT 3 van 1970 stond een verslag van

Kennismaken met regionale collega’s uit de branche?

Nog vragen?

Stel je vraag via het mailadres van jouw afdeling of laat je gegevens achter. Zij helpen je graag! Voor overige vragen kun je mailen naar info@verenigingatc.com

  • Hidden
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.