historie livestreams

Onbeperkt onze artikelen lezen? Word nu nog lid!

Alleen voor leden

16 maart 2023

Behoud toegang tot fabrieksinformatie! Hoe werkt SERMI-erkenning? 

Het zingt al langer rond, invoering van SERMI-erkenning per 1 augustus, voor toegang tot bepaalde onderhouds- en reparatie-informatie bij fabrikanten. Bovag informeert autobedrijven al wat ze daarvoor moeten doen. Een Europese regeling waar elke autotechnicus mee te maken kan krijgen. Waar komt dat SERMI eigenlijk vandaan, wat is de bedoeling en hoe werkt het precies?

We hebben het spoor terug gevolgd. De oorsprong ligt bij de regeling voor Europese typekeur van auto’s en hun onderdelen. Daarvoor geldt nu (EU) 2018/858. Een al oudere regeling gaat over de verplichting voor fabrikanten om onafhankelijke autobedrijven toegang te verschaffen tot gegevens voor

Kennismaken met regionale collega’s uit de branche?

Nog vragen?

Stel je vraag via het mailadres van jouw afdeling of laat je gegevens achter. Zij helpen je graag! Voor overige vragen kun je mailen naar info@verenigingatc.com

  • Hidden
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.