Bedrijfslidmaatschap

Onbeperkt onze artikelen lezen? Word nu nog lid!

Alleen voor leden

22 februari 2023

EU: Bussen en trucks moeten aan de stekker

Wat later dan de bedoeling, is de Europese Commissie gekomen met nieuwe voorstellen om de CO2-uitstoot van trucks en bussen te beperken. Welhaast vanzelfsprekend zijn ze strenger dan de eerste versie van zulke eisen, uit 2019. De geboden keus in nieuwe voertuigen: elektromotor of verbrandingsmotor op waterstof. En daarmee wel haast maken.

Begrenzing op CO2-uitstoot van zware voertuigen, werd afgedwongen met regeling (EU)2019/1242. Globaal is dat hetzelfde systeem als dat we al langer kennen voor personenauto’s, maar dan met aangepaste grenswaarden. Het ‘vlootverbruik’ van nieuw verkochte voertuigen per fabrikant moest van medio 2019 tot medio 2020 geregistreerd worden. En in

Kennismaken met regionale collega’s uit de branche?

Nog vragen?

Stel je vraag via het mailadres van jouw afdeling of laat je gegevens achter. Zij helpen je graag! Voor overige vragen kun je mailen naar info@verenigingatc.com

  • Hidden
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.