historie livestreams

Onbeperkt onze artikelen lezen? Word nu nog lid!

Alleen voor leden

18 januari 2022

Inzameling motorbanden niet goed geregeld: wat kan er beter?

In Nederland organiseert RecyBEM de inzameling van gebruikte autobanden. Met een inzamelingspercentage van meer dan 100 procent van het Nederlandse marktvolume is die inzameling zeer succesvol. Motor- truck- en busbanden vallen echter niet onder hun paraplu. De overheid heeft dat destijds aan de bestaande marktpartijen overgelaten, maar dat zou in de nabije toekomst wel eens kunnen veranderen.

RecyBEM is in 2004 opgericht als gevolg van het Besluit beheer autobanden van de overheid: het is de uitvoeringsorganisatie die tot doel heeft om de inzameling en milieubewuste recycling van autobanden te organiseren. Ze zamelen jaarlijks zo’n 9,5 miljoen gebruikte autobanden in.

Kennismaken met regionale collega’s uit de branche?

Nog vragen?

Stel je vraag via het mailadres van jouw afdeling of laat je gegevens achter. Zij helpen je graag! Voor overige vragen kun je mailen naar info@verenigingatc.com

  • Hidden
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.