Bedrijfslidmaatschap

Onbeperkt onze artikelen lezen? Word nu nog lid!

Alleen voor leden

02 september 2021

Stap voor Stap: Start-Stop-accu vervangen

Bij het starten geeft een VW Passat 2.0 TDI van 2011 soms de melding ‘Start/Stopsysteem defect’. Dat kan duiden op een defecte of ver versleten accu. De tijd dat de handige particulier dan domweg bij de automaterialenzaak een willekeurige accu kon bestellen en monteren, is voorbij. Maar ook als autobedrijf is het opletten geblazen. Hoe vervang je een start-stop accu?

[intermezzo:1]

Gewone loodaccu’s kunnen de frequente belasting van een start-stopsysteem niet aan. Er is doorgaans een ‘Enhanced Flooded’-batterij of een ‘Absorbent Glass Matt’-accu geplaatst. Het elektronisch managementsysteem van het start-stopsysteem en het laadsysteem zijn geprogrammeerd op de karakteristieken van die

Kennismaken met regionale collega’s uit de branche?

Nog vragen?

Stel je vraag via het mailadres van jouw afdeling of laat je gegevens achter. Zij helpen je graag! Voor overige vragen kun je mailen naar info@verenigingatc.com

  • Hidden
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.