historie livestreams

Onbeperkt onze artikelen lezen? Word nu nog lid!

Alleen voor leden

28 februari 2023

Techniek van toen: de verbrandingsmotor verdwijnt in 1973!

Een halve eeuw geleden lag de verbrandingsmotor ook al onder vuur. Want behalve zijn “superieure kwaliteiten” had hij een nadeel: luchtvervuiling. Eerder was dat niet zo’n punt, maar omdat het aantal auto’s razendsnel groeide, werd het vervelend.

Al vond AMT dat je niet moest overdrijven: “De proef met politieagenten op een druk kruispunt is bekend. Bij verstokte rokers die vijf uur te midden van veel afvalgassen producerende auto’s hadden gestaan, maar geen sigaret mochten opsteken, bleek het carboxyhemoglobine zelfs gedaald.”

En: “Het loodgehalte in het bloed van Nieuw-Guinese inboorlingen vertoont weinig verschil met dat van inwoners van Chicago.”

Kennismaken met regionale collega’s uit de branche?

Nog vragen?

Stel je vraag via het mailadres van jouw afdeling of laat je gegevens achter. Zij helpen je graag! Voor overige vragen kun je mailen naar info@verenigingatc.com

  • Hidden
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.