historie livestreams

Onbeperkt onze artikelen lezen? Word nu nog lid!

Alleen voor leden

02 september 2021

Techniek van Toen: Zwaardere motor voor DAF in 1961

1961, DAF presenteerde een nieuwe motor en AMT dook in de techniek. Nu denk je bij een nieuwe DAF-motor aan een gevaarte waar je nauwelijks overheen kan kijken, toen leek het nieuwe motortje voor de DAF-personenauto eigenlijk meer op een net iets groter uitgevallen aircocompressor.

Twee jaar daarvoor, in mei 1959, was de DAF personenauto geïntroduceerd. Onder de motorkap lag een 22 pk sterke luchtgekoelde tweecilinder. Nou ja sterk, we schreven: “Met zijn topsnelheid van 90 km/uur bleef de wagen beneden de gemeenlijk gewenste snelheid.” Behalve dat bescheiden vermogen was er nog een probleem: de auto woog 630 kg. En

Kennismaken met regionale collega’s uit de branche?

Nog vragen?

Stel je vraag via het mailadres van jouw afdeling of laat je gegevens achter. Zij helpen je graag! Voor overige vragen kun je mailen naar info@verenigingatc.com

  • Hidden
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.