Bedrijfslidmaatschap

Onbeperkt onze artikelen lezen? Word nu nog lid!

Alleen voor leden

07 april 2022

Kilometerheffing voor zware voertuigen per 2026: wat zijn de gevolgen?

Eind maart keurde ons parlement de invoering van een vrachtwagenheffing goed. Die moet komen in plaats van het Eurovignet en deels in plaats van de wegenbelasting. Het voornemen lag er al bij de regering, die richtte op invoering per 2023. Dat wordt nu 2026, met natuurlijk een element om uitlaatemissie te beperken. Gaat de truckvloot drastisch veranderen? En moet de truckwerkplaats mee?

Met het aangenomen wetsvoorstel maakt de regering het werk af van het vorige kabinet. Dat begon in 2019 een kilometerheffing uit te werken. In drie jaar zou dat wel realiseerbaar moeten zijn. Maar er dienden zich andere prioriteiten

Kennismaken met regionale collega’s uit de branche?

Nog vragen?

Stel je vraag via het mailadres van jouw afdeling of laat je gegevens achter. Zij helpen je graag! Voor overige vragen kun je mailen naar info@verenigingatc.com

  • Hidden
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.